26 września 2012

Zaproszenie na wernisaż wystawy fotograficznej "Szlak Architektury Drewnianej"

Zapraszam serdecznie na mój pierwszy w życiu wernisaż fotografii w ramach Festiwalu XV-lecia Kursu Fotografii Artystycznej. Tematem mojej wystawy jest "Szlak Architektury Drewnianej". Na wystawie będzie można zobaczyć ok. 30 fotografii prezentujących obiekty na Szlaku Architektury Drewnianej z Małopolski.
Wernisaż odbędzie się dnia 17.10.2012 o godzinie 19.00 w Galerii "Mini Lamelli" w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie, ul. Mikołajska 2. 
Wystawa: 17.10.2012 - 30.10.2012


XV-lecie KFA
Festiwal fotografii absolwentek i absolwentów Kursu Fotografii Artystycznej.
Kraków 12.10. – 07.12.2012 Informacja dla mediów. Jesienią 2012 w wielu krakowskich galeriach i klubach odbędzie się kilkanaście wystaw oraz pokazów współtworzących festiwal fotografii z okazji jubileuszu XV-lecia KFA. Organizatorem imprezy jest Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, prowadzący KFA Zbigniew Pozarzycki oraz sami uczestnicy. Rozpoczynając przygotowania do obchodów piętnastolecia Kursu Fotografii Artystycznej zadaliśmy absolwentom i absolwentkom KFA pytanie o to czym się obecnie zajmują. Jak się okazało, dla bardzo dużej części z nich uczestnictwo w Kursie Fotografii Artystycznej stało się istotnym krokiem dla dalszych poszukiwań, nauki oraz rozwoju artystycznego i zawodowego. Bardzo duża część uczestników KFA prężnie i aktywnie działa obecnie na polu fotografii, w różnych jej dziedzinach. Program rozpoczynającego się 12-tego października festiwalu fotografii XV-lecie KFA, powstawał więc według jednej prostej zasady. Poprosiliśmy absolwentów i absolwentki KFA o zaprezentowanie prac fotograficznych będących wyrazem ich obecnych zainteresowań, przemyśleń i poszukiwań. Wystawy i prezentacje powstawały przy minimum opieki kuratorskiej i są właściwie samodzielnym dziełem każdego z uczestników. Większość z nich to wydarzenia premierowe, część to rozwinięcia i przeformułowania wcześniej prezentowanych projektów. W trakcie festiwalu można będzie zobaczyć ogromne spektrum zainteresowań uczestników.
Z jednej strony, znajdą się tam między innymi, fotograficzne opowieści o podróżach przez Amerykę Południową, Indochiny, Indie i Afrykę w prezentacjach multimedialnych Kasi i Rafała Siudowskich, Laury i Zdzisława Deców i Bogumiły Jareckiej, refleksje nad atmosferą miast współczesnych Niemiec na wystawie „Die Stadtgeist”, specyfika tureckiej ulicy w ramach projektu „Hidden Under Hijab” Pawła Wieczorka oraz intrygujący reportaż z niezwykłego miejsca na zdjęciach Pawła Sasora „Metelkova City”. Z drugiej zaś strony wyraźnie ujawnią się oryginalne, często bardzo emocjonalne poszukiwania oraz osobisty, intymny charakter wielu prac i wystaw. Przykładem mogą być tu tajemnicze pejzaże fotografii otworkowej Andrzeja Ruszkowskiego, wyrafinowane, inspirowane malarstwem akty Roberta Zielińskiego, baśniowo-senne sceny prac Agaty Wójtowicz czy niezwykle poruszające portrety inauguracyjnej wystawy „Skala odcieni samotności” Alicji Brodowicz. W ramach festiwalu zobaczymy również wystawy Bożeny Piłat, Michała Sośnickiego, Marty Grabskiej-Press, Jacka Wołczyńskiego, Macieja Świstka, kolejną wystawę semestralną KFA oraz podsumowanie realizowanego w ciągu ostatniego roku projektu „Miasto – organizm - maszyna”.
Chcielibyśmy zwrócić uwagę na następujące fakty związane z przygotowywanym festiwalem:
- Kurator projektu XV-lecie KFA: Zbigniew Pozarzycki.
- Rodzaj prac: fotografia artystyczna, podróżnicza, reportażowa.
- Charakter imprez: piętnaście wystaw w tym dwanaście indywidualnych i trzy grupowe, cztery prezentacje multimedialne, blisko trzydziestu wystawiających.
- Miejsca ekspozycji w Krakowie: Cafe Szafe, Artefakt Cafe, Mini Galeria Lamelli, Castor Coffee Club, Galeria Fotografii, Galeria Lamelli, Finka, Konfederacka 4, Kot Karola, Pozytywka, Cudowne Lata.
- Termin festiwalu: 12.10.2012 – 07.12.2012
- Inauguracja: 12.10.2012 Cafe Szafe
 
Internet:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz