30 listopada 2016

Andrzejkowy poranek w Dubravie...

30.11.2016 Dubrava (Słowacja)
 
             ... zapowiadało się poranne okno pogodowe... 2.45 wyjeżdżam z Jolą z Zawoi. Będzie to jednodniowy plener fotograficzny. Jola to bardzo zdolna uczennica więc jestem spokojny :)
            Jedziemy przez Nowy Targ, Jurgów, Kieżmark, aż do Dubravy. Zaskoczeniem jest jesienna aura, czyli brak śniegu... Znalezienie miejsca z widokiem na Spiski Hrad i Tatry nie stanowi większego problemu. "Problem" stanowią myśliwi którzy chcą nas z tego miejsca "wykurzyć", i informują nas że stąd zamku ani Tatr nie widać i kierują do sąsiedniej wsi... Nie poddajemy się jednak i rozkładamy statywy z widokiem na wschód, a gdy odjeżdżają przenosimy się na zachodnią stronę. Jak to dobrze że to Jola ma dziś zrobić dobre zdjęcia a nie ja, bo kompletnie nie mam dziś weny twórczej... 
           Choć początkowo Tatr nie widać, to w końcu i one się nam pokazują. Dubrava to miejsce godne polecenia i choć to 160 km od domu, mam nadzieję wrócić tam niebawem :)
 
Dubrava. Budzi się dzień...

Kolorki...

Nad Slubicą...
Dzieją się cuda...
Myśliwi odjechali więc czas zobaczyć to miejsce z którego nie widać zamku :)

Zmrożona ziemia ułatwia poruszanie się i fotografowanie ze statywu...

Chmury grają główną rolę...
... właściwie nie chmury a obłoki...

Raz słońce pięknie podświetla pole...

... i Spiski Hrad...
... oraz toskańsko-morawskie klimaty...

I nawet pojawiają się Tatry...

Spiski Hrad i Tatry w oddali...

Jola w akcji...
Szczęśliwa kursantka - nie ma nic cenniejszego dla mnie :)

Chwilę później pogoda nieco się psuje... Ostatnie ujęcie i czas na śniadanie.
 
 

3 komentarze:

 1. Michał, ten jeden dzień, a szczęścia jakby to były trzy:)) Chmury w pionie, aż żal że na to nie wpadłam. Hm... i kto tu nie miał weny?? A tak wogóle to jednodniowy plener też jest świetny.Brawo Ty!!!
  Jola

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjne zdjęcia - zawsze podziwiałem tych, którym się chce wstać jeszcze w nocy, po to by zdobyć szczyt i w ciągu kilku minut wschodu słońca zrobić takie właśnie zdjęcia. Brawo, to bardzo dobre fotografie - pocztówki czy obrazy jak znalazł z takim motywem...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem tu pierwszy raz i bardzo podobają mi się zdjęcia. Również jestem miłośnikiem gór, zdjęcia robię amatorsko, choć ostatnio rzadko. Gratuluję oka i zapału! :)

  OdpowiedzUsuń